Marcinek J.

przybywa nas, łatwiej rozmawia się ze znajomymi:)

Marcinek J.

Postprzez ania-busko » 26 sie 2010, o 07:04

SG
to wielka niewiadoma[/list]
ania-busko

Postprzez Agnieszka » 26 sie 2010, o 11:34

Witam na forum ;)
Agnieszka
Administrator

Postprzez Richat » 20 wrz 2010, o 10:21

Witam,
Witamy na forum. Ja jestem mamą miesięcznego Kajtusia, który ma guzy w sercu i podejrzenie SG; W ciąży robiłam rezonans magnetyczny i w główce nic nie stwierdzono; syn po porodzie nie ma zadnych odbrwień.
Ponieważ Kajtuś urodził się wcześniej, i leżeliśmy na patologii opóźnia nam się wyjazd do W-wy do prof. Jóżwiaka. Martwię się, żę coś zaniedbam lub przeoczę. Jeżeli można to proszę o informację, czy Wasz syn miał odbarwienia na skórze od urodzenia, kiedy zaczęły się napady? i kiedy profesor Jóżwiak zalecił Wam rezonans, oraz czy Wasz syn miał szczepienia DiTePer w terminie (6/7 tydzień) i czy była to szczepionka skojarzona- boję się tych szczepień poniewaz często są one początkiem napadów.
Ja ponieważ robiłam rezonans w ciąży mam zalecenie zrobienia rezonansu synowi w 6 -cu życia ( nie wiem czy nie za późno). Póki co jestem pełna obaw i troski;
Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę dużo siły oraz zdrówka. Cieszę się, że syn się dobrze rozwija i rośnie.
Richat

Postprzez ania-busko » 20 wrz 2010, o 16:39

SG to jak droga przebyta na kolanach po kamieniach .
ania-busko

Postprzez Kika » 20 wrz 2010, o 19:55

Ja o chorobie córki dowiedziałam się gdy miała 16 miesięcy. Więc jeśli chodzi o szczepienia, to szczepiłam od początku według kalendarza (nic się nie działo). Natomiast po pierwszym ataku padaczkowym i rozpoznaniu padaczki i stwardnienia, szczepienia wstrzymano. Ale po paru miesiącach byłam w konsultacyjnym punkcie szczepień i ustalili małej nowy harmonogram szczepień, niektóre kazali uzupełnić natychmiast, natomiast inne odroczyli w czasie aby było 6 miesięcy bez napadów i muszę mieć do tego opinię neurologa. Neurolog przeciągnął te pół roku, do roku i teraz na dniach będziesz szczepiona na krztusiec. Dam później znać czy coś się działo, gdyż lekarze twierdzą, że może "zadrgać" po tej szczepionce. Ale trzeba ją podać, bo tylko do trzech lat można szczepić na krztusiec.
Co jeszcze ważne, to ja szczepiłam szczepionkami płatnymi skojarzonymi, natomiast teraz mi je wszystkie rozdzielili.
Samemu nie można podjąć decyzji o tym czy szczepić, czy nie, bo sanepid się może przyczepić. Trzeba porozmawiać z neurologiem czy dziecko ma być szczepione, czy odroczone, czy wcale ma nie być szczepione.
Pozdrawiam
Kika

Powrót do Przedstawmy siebie i nasze dzieci