PATRYK

przybywa nas, łatwiej rozmawia się ze znajomymi:)

PATRYK

Postprzez katarzyna czech » 14 kwi 2008, o 19:27

Jestem mamą 8 letniegi Patryka który choruje od 18miesiąca życia.Ma kilka guzów w głowie i liczne zmiany w nerkach.Stawałam w marcu na komisję aby otrzymac na niego śwoadczenie pielęgnacyjne i nadal pomagac mu w nauce(bo wywalczyłam,że chodzi do szkoły masowej mimo obaw dyrektora w związku z cechami ADHD)ale lekarz stwierdził że ta choroba nie jest chorobą postępującą mimo,że wyniki badań mówią co innego.Proszę o odpowiedz czy naorawdę większośc rodziców takich dzieci normalnie pracuje bo ja nie wyobrażam sobie pozostawienia syna bez pomocy w nauce.
katarzyna czech

Postprzez kasia » 23 kwi 2008, o 19:47

Witam.
Moja córka ma 11 lat i początek jej nauki w masowej szkole skonczyl sie nauczaniem indywidualnym, co bylo bardzo zlym pomyslem. Dlatego znalazlam dla niej szybko odpowiednią szkołę specjalną, w której czuje się bardzo dobrze i robi bardzo duze postepy. Oczywiście, że dziecku trzeba poświęcic bardzo duzo czasu, by pomoc w nauce, ale niestety nie kazdy może sobie pozwolić na to by nie pracować i być cały czas z dzieckiem, szczególnie ja bo sama wychowuję córke. Trzeba umiec jakos pogodzic wszystko i oczywiscie nie da się bez pomocy szczególni babci. Życzę wytrwałosci i radości z każdej nowej rzeczy, ktorej nauczy się dziecko i jeszcze zrozumienia, że pewnych rzeczy po prostu nie da się przeskoczyć.
kasia

Postprzez paszek33 » 25 kwi 2008, o 18:17

Jestem mamą 6 letniego Huberta. Jeśli chodzi o zasiłki to tylko zasiłek pielęgnacyjny się należy.Przy tej chorobie.Orzecznicy twierdzą że dziecko samo je i się ubiera to jest dzieckiem zdrowym i nie potrzebuje takiej opieki jak noworodek.Jest to śmieszne,ale prawdziwe.
paszek33

Postprzez paszek33 » 25 kwi 2008, o 18:22

Jestem mamą 6 letniego Huberta. Jeśli chodzi o zasiłki to tylko zasiłek pielęgnacyjny się należy.Przy tej chorobie.Orzecznicy twierdzą że dziecko samo je i się ubiera to jest dzieckiem zdrowym i nie potrzebuje takiej opieki jak noworodek.Jest to śmieszne,ale prawdziwe. :-( :-(
paszek33

Postprzez katarzyna czech » 6 maja 2008, o 13:33

jestem już po następnej komisji i składam papiery do sądu.Chcę pokazac,że moje dziecko jednak potrzebuje mojej pomocy i zrobię wszystko aby go nie zaniedbac.3lata temu zrezygnowałam z pracy ,bo tak mówią przepisy a teraz okazuje się,że dziecko jest już samowystarczalne.Nie mogę się z tym pogodzic bo wiem że pojawiły się nowe zmiany na nerkach więc potrzebne będą kontrole lekarskie a i program szkolny jest coraz trudniejszy.A lekarz na komisji powiedział,że gdybym dała go do szkoły specjalnej to miałabym zasiłek no to po co była moja walka o normalną szkołę?
katarzyna czech

Polska to dziwna kraina

Postprzez Danuta MOroz » 6 maja 2008, o 21:56

Ten lekarz orzecznik to ........ tu proszę sobie dopowiedzieć. Moje dziecko otrzymało zasiłek pielęgnacyjny do 16 roku życia. Nie miałam żadnych problemów. Raz do roku wykonujemy badani i jeździmy do CZD. Jest uczeniem II klasy. Ma prawidłowy rozwój i jest samodzielny w pełnym tego słowa znaczeniu, ale to akurat w przypadku naszych dzieci nie ma większego znaczeni. Przecież wiadomo, że trzeba wykonywać badania, jeździć do poradni itd. Moim zdaniem niech pani nie odpuszcza!!!! Jeśłi dziecko ma wadę od urodzenia tak jak nasze to po ukończeniu 16 r.ż również przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. Więc warto zawalczyć.
Danuta MOroz

Postprzez kaśka » 20 maja 2008, o 12:24

ludzie wygrałam z naszym orzecznictwem -mam przyznane świadczenie pielęgnacyjne do 16 roku życia dziecka i nie muszę szukac pracy a poiekowac się synem jednak czasem warto powalczyc
kaśka

Postprzez kasia » 20 maja 2008, o 19:31

Cieszę się bardzo:-)))
kasia

Postprzez misiaa » 1 cze 2008, o 21:26

jestem aga, mam padaczke odkad pamietam...mialam juz niemal wszystkie leki, jednak kazdy odstawiano..teraz biore kepre...nie wiem jakim cudem przytylam 3kg zawsze miala z tym problem...czy komus z was keepra pomaga zwalczyc ta chorobe?
KTO NIE ZAZNAŁ CIERPIENIA NIE DOCENI SMAKU SZCZĘŚCIA
misiaa

Postprzez NATALKA PORęBA » 3 lip 2008, o 21:38

WITAM !bardzo chciałabym mieć taki problem, jak wy! kobity nie macie tak źle ,cieszcię sie chwilą ,i walczcie o swoje dzieci!!ja się też staram!jestem mamą 10 letni8ej Natalki,lecz nie miałam tyle szczęścia co wy !nie stety są same pogorszenia ,dziecko jest na poziomie 4-latki,i jej napady złości kończą się na oddziale psychiatrycznym,już nie daję rady ,a mam jeszcze 2-je dzieci.dzieki Bogu zdrowych)Nie wiem co mnie dalej czeka ,nie widze juz nic kolorowo.Więc cieszcie się tym co macie!!!!Pozdrawiam!
NATALKA PORęBA

Powrót do Przedstawmy siebie i nasze dzieci