znamie pringla

Re: znamie pringla

Postprzez edyta » 25 kwi 2012, o 14:53

hej Kika. Nazwy nie znam pan doktor Chmielewski określił to jako maść z rapamycyną. Bartek ma dużo zmian. Coraz większe znamię Pringle'a oraz płaskie włókniaki, jest również na policzku biała plamka. pozdrawiam
edyta

Postprzez Agnieszka » 25 kwi 2012, o 15:08

HEJ. To jest wazelina z rapamycyną, maść robiona w aptece. Jak Kika chcesz skład to go poszukam, gdzieś go mam. Wcześniej podawałam skład w CZD bo przekazała mi to koleżanka Lucyna :D - wyszukała go na jakimś zagranicznym forum no i w CZD przepisują dzieciom ). Także wielkie podziękowania dla Lucynki ;)
Agnieszka
Administrator

Postprzez edyta » 2 maja 2012, o 15:51

hej Aga. jeśli znalazłaś gdzieś skład tej wazeliny z rapamycyna to prześlij mi proszę na maila, bo mam rezeptę ale babka w aptece wyliczyła mi koszt ponad 2000 zł. mój mail. editm@poczta.onet.pl dzieki
edyta

Postprzez Agnieszka » 2 maja 2012, o 18:09

Koleżanka robiła maść, ale płaciła coś ok 700 zł. Poszukam i prześle. ;)
Agnieszka
Administrator

Postprzez Lucyna » 4 maja 2012, o 14:00

Witajcie, chciałabym się podzielić się z wami tym co zauważyłam w związku ze zmianami na buźce. Ostatnio moja córka troszkę się potłukła. Przewróciła się, a na czole wyszedł wielki sinior. Moja dobra znajoma mama poleciła mi smarowanie tego guza żelem z arniki. Ku mojemu zdziwieniu na ulotce przeczytałam, że żel można stosować na rozszerzone naczynka. No to posmarowałam także nosek i oczywiście wszystkie zmiany przy nosku. Wydaje mi się, że zaczerwienienia troszkę się zmniejszyły a cera jest jakby jaśniejsza. Żel sprawia że naczynka się obkurczają i pewnie dlatego jest pewna poprawa. Wydaje mi się, że możnaby było smarować takie pierwsze zaczerwienienia, które (jak wiemy) potem przeobrażają się we włókniaki. No nie wiem ... to taka moja refleksja. Jakby ktoś miał szybciej kontakt z lekarzem to zapytajcie proszę, czy można tę maść stosować długotrwale. Ja też przy okazji zapytam. Oczywiście ostrożnie z żelem jeżeli ktoś ma skłonności do alergii :) Pozdrawiam.
Lucyna

Postprzez edyta » 7 maja 2012, o 15:16

cześć. No to mam problem. Mam receptę ale nigdzie nie chcą mi wykonać tą maść. Tłumaczą się że nie mają tego składnika na liście. Byłam w 4 aptekach w tym akademickiej i odesłali mnie z kwitkiem. Pomóżcie co robić.
edyta

Poprzednia strona

Powrót do Padaczka, nerki, zmiany skórne...