znamie pringla

znamie pringla

Postprzez katarzyna czech » 23 lis 2008, o 11:28

mam duzy problem ze zlikwidowaniem brzydkich krostek u Patryka.Stosowałam kilka masci przepisanych przez dermatologa ale niewiele pomogły.Dermatolog zaproponowała krioterapie w zimie-ale troche się tego obawiam-czy ktos już to przerabiał i jakie są efekty?
katarzyna czech

Postprzez Asia » 24 lis 2008, o 17:34

Witaj,
Mój syn także Patryk kilkakrotnie miał wymrażane zmiany na twarzy ciekłym azotem i szczerze mówiąc zero efektów tylko ból dla dziecka. To jest moja opinia moze ktoś ma pozytywne opinie. pozdrawiam
Asia

Postprzez kasia » 27 lis 2008, o 22:48

Witam.
Moja córka także ma guzki na twarzy i powtarzamy krioterapię co jakiś. U nas daje ona dobre efekty. Miałyśmy dwuletnią przerwę w zabiegach, a teraz jesienią znów zaczęłyś śniegowania i zamrażanie ciekłym azotem, na wieksze wystające guzki, ktore moja córka miała przy nosie. Jeździłyśmy teraz często, raz na tydzień, albo raz na dwa tygodnie i już są efekty po pięciu zabiegach, odpadły wszystkie większe wystające guzki. Buzia wyglada o wiele lepiej. Wszystiiego nie da się wygłazić, ale i tak jest dobrze i z tego się cieszymy. Nasza pani doktor uważa, że zabiegi można robić jesienią, gdy nie ma jeszcze dużych mrozów, albo wiosną, gdy jeszcze nie ma mocnego słońca. Teraz mam nadzieję, że przynajmniej na rok mamy spokój.
Przed zabiegiem można zrobić oklad z kremu Emla, który jest na receptę przepisany przez dermatologa. My zawsze tak robimy i zabieg jest mniej bolesny. Zresztą moja córka zawsze i tak mówiła, ze to nie boli, tylko szczypie.
Spróbujcie więc zapytać swojego dermatologa o krem emla, bo myślę, zę warto, chociaż trochę znieczulić jeśli dziecko się boi.
Pozdrawiam i zyczę cierpliwości, bo niczego nie da się osiągnąć szybko.
kasia

Postprzez Danuta MOroz » 1 gru 2008, o 13:30

Witam,
Mój syn Kuba (10lat) również ma guzki na buzi. W CZD uzyskałam informację, że można je usuwać laserem agronowym po okresie dojrzewania, ponieważ jeśli są usuwane wcześniej to odrastają. Jeśli według waszych doświadczeń można to robić wcześniej chętnie bym spróbowała. Czy jest to zabieg refundowany, czy płatny?
Danuta MOroz

Postprzez katarzyna czech » 2 gru 2008, o 22:09

u nas w rzeszowie takie zabiegi wykonuje się ciekłym azotem a my mamy termin na 16 wiec wtedt moge cos wiecej napisac,ale cały czsa zastanawiam się nad tym kremem Emla,bo ja stosowałam keam oparty na metronizadlou i bez efektów,ale z rozmowy z p.dermatolog to ona też nie może przewidziec efektów zabiegu i może dlatego i ja troche się ich obawiam
katarzyna czech

Postprzez Danuta MOroz » 5 gru 2008, o 00:15

Na zjeździe w CZD ktoś podał, że laser stosuje klinika w Lublinie na ulicy Młyńskiej o nazwie MAT LASER, refundowane przez kasę chorych. Może ktoś już korzystał z ich usług?
Danuta MOroz

Re: znamie pringla

Postprzez apolska » 25 mar 2011, o 23:19

Witam,
własnie znalazłam forum, na którym dowiedziałam sie ze jest możliwosc leczenia zmian skórnych na twarzy za pomocą masci z rapamycyną. Wprawdzie nie mozna dostac tej masci bezposredio ale sa apteki w USA ktore same komponuja taka masc.jedna z mam opisuje tam na forum jak ja zdobyc i jakie sa efekty. Niestety trzeba miec recepte i spora kase bo ja wynioslo to 2300dolarów za kuracje trzymiesieczna, ale efekty zadawalajace przesyłam link http://www.inspire.com/groups/tuberous- ... =1#replies

Może ktos z Was słyszał o takiej masci, badz aptece w Polsce ktora zajmuje sie komponowaniem masci ?wartoby było rozwinac temt
pozdrawiam
apolska

Postprzez JustynaU » 26 mar 2011, o 11:51

Witam
właśnie przeglądałam tą stronę i czytałam o tym kremie trzeba popytać się lekarzy w CYD może oni coś będą wiedzieć pozdrawiam
JustynaU

Postprzez Lucyna » 27 mar 2011, o 14:25

To bardzo dobra wiadomość. Proszę, jeżeli będziecie mieli więcej informacji piszcie koniecznie. To ogromna nadzieja dla naszych małych pociech!
Lucyna

Postprzez JustynaU » 28 mar 2011, o 12:31

Rozmawiałam telefonicznie z Panią dr Zuzi powiedziała że jest w Polsce jakiś krem na te zmiany nie z rapamecyną tylko z jakimś innym lekiem 31 maja będę w CZD to z nią pogadam żeby mi wypisała dla Julki
JustynaU

Następna strona

Powrót do Padaczka, nerki, zmiany skórne...