zachowania autystyczne

zachowania autystyczne

Postprzez Agnieszka » 15 paź 2008, o 09:23

Czy Wasze dzieci mają zachowania autystyczne?
Agnieszka
Administrator

Postprzez Kika » 19 mar 2010, o 10:25

Generalnie Wika nie ma takich zachowań, ale jak jakiś czas temu zaczęła chodzić na palcach to zamarłam.
Byłam akurat u psychologa i napomniałam o tym, to powiedziała mi, że dzieci tak mają, próbują sobie chodzić w różne sposoby i z czasem minie, ale może to być również związane ze złym napięciem mięśniowymi i że mam iść szybko do neurologa, bo wtedy szybko rehabilitacja, na szczęście neurolog stwierdził, że wszystko ok. A mała już nie chodzi na palcach, teraz wykrzywia sobie stópki w bok ;) czyli chyba rzeczywiście sobie próbuje ;)
Kika

Postprzez Patrycja » 24 wrz 2010, o 09:04

Witam, jestem nowa na polskim forum. Poniewaz mam dzieciaka z sg ale mieszkamy w uk.
Z tego co wiem dzieci z autyzmem czesto chodza na palcach . To zwiazane jest z ich sensoryka.
Moj syn ma elementy autyzmu, ale wedlug mnie to jest jeszcze gorszy niz autystyk. On np. ostatnio mam obsesje na punkcie swojej jamy ustnej,. Wszystko w niej laduje. I ma nieprzeparta chec trzymania czegos w buzi. To go uspokaja. :?
pat
Patrycja

Powrót do Autyzm, upośledzenie...