szczepienia ochronne

Higiena, szczepienia,stomatolog...

szczepienia ochronne

Postprzez gabi » 7 sie 2005, o 20:33

Czy Wasze dzieci były szczepione?
Dużo opinii i informacji [url]http://forum.darzycia.pl/szczepienia-informacje-i-kontrowersje-vf77.html?sid=26ae9a75f4d74f8329463ad2b8012ee5[/url]

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
gabi
Administrator

Postprzez Danuta MOroz » 14 wrz 2005, o 19:14

zaszczepilam Jakuba tydzien przed chrzcinami i pierwsze drgawki pokazaly sie w czasie chrztu w kosciele.Mozecie chyba sobie wyobrazic co przezylam. Jestem przekonana iz to szczepienie, nie wiem pobudzilo czy przyspieszylo drgawki. Z drugiej strony trudno przewidziec, szczepic czy nie...?
Danuta MOroz

szczepionki bez rtęci -wykaz

Postprzez gabi » 20 paź 2005, o 10:51

[url]http://www.autyzmpomoc.org.pl/bezpieczne%20szczepionki.htm[/url]
Jest tam m.in tabela z nazwami szczepionek nie zawierającymi rtęci. Strona Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Autystycznych
gabi
Administrator

Postprzez maria » 23 wrz 2006, o 19:12

U Jarka również w tydzień po pierwszym szczepieniu DiPerTe wystąpił pierwszy kurcz. Jak sie potem okazało był to bardzo krótki napad drgawkowy powtarzający się raz na dwa dni. Nie znając jeszcze przyczyny zachawań Jarka zaszczepiłam Go ponownie w kolejnych seriach. I to napewno był nasz największy błąd. Ze szczepieniem młodszego syna wahałam się, jeździłam na konsultacje neurologiczne i nadal czekałam bardzo długo.
Pozdrawiam serdecznie.
maria

Postprzez Kika » 7 maja 2010, o 21:37

Czy Wasze dzieci są szczepione, czy może macie odroczenie.
Pytam, gdyż córka po szpitalu miała odroczone szczepienia na okres pół roku, później pojechałam do konsultacyjnego punktu szczepień aby ustalić indywidualny kalendarz szczepień. Część szczepionek kazano mi podać jak najszybciej i nic się nie stało, była w obstawie przeciwgorączkowej, ataków nie było.
Natomiast DTP rozłożyli mi, aby nie były one skojarzone i będzie szczepiona we wrześniu o ile do tego czasu nie będzie ataków.
I moje pytanie brzmi czy po tym szczepieniu wystąpiły u Waszych dzieci drgawki, gdyż neurolog mi powiedział, że może "zadrgać". Bardzo się boję, gdyż mała jest już pół roku bez napadu.
Kika

Postprzez Agnieszka » 8 maja 2010, o 20:30

Dominik był szczepiony do 8 miesiąca, później dostał padaczkę więc kolejne szczepienia wstrzymane...
Agnieszka
Administrator

Postprzez Kika » 9 maja 2010, o 09:25

Moja miała wszystkie szczepienia do 15 miesięcy. Później wstrzymali, a teraz chcą szczepić zaległe. A mała też ma padaczkę i jest po sterydach. Jak Dominik nie jest szczepiony, to teraz tym bardziej się boję.
Kika

Postprzez Justyna » 10 maja 2010, o 09:50

Moje małe też miały szczepienia do 15 m-ca ale narazie mają wstrzymane nie wiem do kiedy pozd
Justyna

Powrót do Inne problemy..