Stomatolog dla naszych dzieci!!!

Higiena, szczepienia,stomatolog...

Stomatolog dla naszych dzieci!!!

Postprzez gabi » 25 maja 2006, o 21:28

Jesteśmy po wizycie w gabinecie stomatologicznym [b]" Uśmiech malucha"[/b]w Warszawie, przy ul,Agatowej.
PO wielomiesiecznych poszukiwaniach lekarza zdecydowanego na zabieg w pełnej narkozie u pacjenta dializowanego trafiłam pod w/w adres.
Dotychczasowi mieli strach w oczach n nie wiedzieli jak do tego podejść albo poprostu im się nie chciało zawracac głowę specyficznym pacjentem
/skutki nieuctwa i braku chęci poszerzania swojej "wiedzy" medycznej/.Jak zwał tak zwał...
Dla Agatowej nie było żadnego problemu. Spotkalismy tam nie dość,że super miły personel to jeszcze leczący super profesjonalnie. Gabinet wyposażony w nowej generacji sprzęt, materiały wysokiej jakości / nie np z rtęcią, tylko światłoutwardzalne/.
Bardzo miła, przyjazna atmosfera. Pełne zrozumienie zarówno dla pacjenta niepełnosprawnego jak i jego rodziców.
Dla przyjezdnych pokoiki gościnne z łazienkami, super eleganckie i dostęp do kuchni w pełni wyposażonej w podobnym standarcie. Za nocleg opłaca sie tzw cegiełką, na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Zresztą cały zysk z działalności Kliniki przeznaczony jest na ten cel. Wykonuje sie tam również unikalne jeszcze w POlsce badania USG płodu.

Sam zabieg Agi trwał prawie trzy godziny :shock: . Duuużo pracy miała pani stomatolog, sympatyczna :-) [b]led.stom. Izabela Samułek. [/b]Najwieksze obawy nasze dotyczyły licznych ekstrakcji, na zasadzie "będzie z głowy". Ale tak sie nie stało. Usunięto dwa ząbki / z tym liczylismy sie, niestety, ale to były szóstki/, trudne ekstrakcje - duże torbiele i zgorzele. I całe mnóstwo zębów wyleczono /słownie:szesnaście!/ ubytki były najcześciej między zębami, dlatego ich nie widzieliśmy. Usunieto kamień, zastosowano piaskowanie.
Cora obudziła się bez problemu,[b]doc. Tomasz Dangel[/b] o to zadbał :-) zabezpieczona srodkami przeciwbólowymi, antybiotykiem. Wielokrotnie odwiedzano nas w pokoju, pytając o samopoczucie nasze i Agi! Dyżurna, nocna pielęgniarka na"zawołanie", lekarz również.
Do W-wy jechaliśmy wściekli, po wielomiesięcznych poszukiwaniach gabinetu na miejscu, w mieście akademickim, z gabinetem leczacym osoby niepełnosprawne :evil: itd. Pracujący tam ludzie są po takich samych uczelniach, z podobnym stażem. Wiec o co chodzi? :?
O DOBRĄ WOLĘ!
[b]Dla "agatowej" najważniejszy jest pacjent, dziecko.[/b] Dla tych drugich przepisy, papiery i własne lenistwo. Najbardziej naraził mi sie wrocławski korczak,na jego terenie funkcjonuje specjalistyczny gab.sto. dla ON, wiedzie prym w tej drugiej grupie. pełną ignorancją wykazał sie 20 lat temu / patrz z zycia Agi wziete/ i teraz nie wykazał nawet odrobiny dobrej woli aby nam pomóc.
Dobre chęci miał w pewnych momentach NFZ.

Pisze tak dużo o warszawskim gabinecie, bo byłam naprawde zaskoczona wszystkim. Od powitania do pożegnania ;-) Na pewno bedziemy tam robiły coroczne przeglądy. Nieważne, że daleko. Ale bezpiecznie i fachowo!!! Z autopsji wiem jakie problemy mają dzieci w czasie leczenia albo po zabiegu. jakie stosuje sie wypełnienia. Jak "na odczepnego" leczy się zeby naszych dzieci, aby cos wpisac w kartotekę...
POdaje stronke , ale nie potrafią sie chwalić :P [url]http://www.hospicjum.waw.pl/poradnia/[/url], jest dużo lepiej :lol:

[img]http://images3.fotosik.pl/72/b27cb495c043989c.jpg[/img]
gabi
Administrator

Postprzez Gabrysia Dombek » 25 lip 2006, o 12:52

Pozdrawiam serdecznie!
Jerzyk (5 lat) będzie miał leczone zęby w CZD w Klinice Patologii Jamy Ustnej.
Takie lecznenie będzie przeprowadzone w znieczuleniu ogólnym i jest to leczenie zachowawcze w pełni refundowane przez NFZ.
W maju miał konsultacje u miłej pani doktor.
Jedynym minusem jest termin zabiegu-koniec października, czyli 5 m-cy od konsultacji.
Na konsultacje umawia lekarz prowadzący z Kliniki Neurologii. :-)
Mama 2 synków, młodszy Jerzyk jest chory, starająca się żyć normalnie mimo wielu trosk.
Gabrysia Dombek

Postprzez maria » 23 wrz 2006, o 18:38

Jestem matką 17-letniego Jarka chorego na sg. Chcielibyśmy również skorzystać z zabiegu w klinice "Uśmiech Malucha". W ubiegłym tygodniu byliśmy już umówieni na zabieg w Lublinie a jednak znowu odmówiono nam pomocy. Jak długo trzeba w Warszawie czekać na konsultację a następnie na zabieg.
maria

Postprzez gabi » 24 wrz 2006, o 00:55

To jest kwestia kilku dni , czasami kilkunastu. A naprawde polecam. Przed miesiącem wróciła z kliniki kolezanka rowniez z córka niepełnosprawną i jest równie zadowolona jak my! Zarówno w moim jak i koleżanku przypadku nie było wczesniejszej konsultacji, na zabieg przyjażdza się z wynikami badan/ogólnych/ a na miejscu krótki wywiad z anestozjologiem. Konsultacje wyznaczają chyba tylko miejscowym.
Całość jest finasnowana prze NFZ, tylko za ewentualny nocleg wykupuje się cegiełkę.
gabi
Administrator

Postprzez maria » 24 wrz 2006, o 17:29

dzięki Gabi za dobre wiesci oby i nam się udało
ale naprawdę fajnym jesteś administratorem chociaż jak wczoraj poczytałam "samoukiem" żałuję że naście lat temu jak myśmy zaczynali leczenie nie było takich nośników informacji
maria

Postprzez gabi » 24 wrz 2006, o 23:07

Oj, a jak ja żałuję :evil: Może udało by się uniknąc wielu błedów, a juz z pewnościa nie byłoby we mnie tyle pokory w rozmowach z lekarzami :twisted: ;-)
Mario, napisz cos o Jarku. To tez juz kawaler, a nie szukasz może synowej ciutkę starszej :P

A u stomatologa na pewno sie wszystko uda, ręczę Ci!!!
gabi
Administrator

Postprzez Agnieszka » 31 sty 2010, o 21:36

Dominika ząbki były leczone w CZD w Zakładzie Patologii Jamy ustnej. Oczywiście pod narkozą. Wszystko poszło sprawnie. Polecam.
Agnieszka
Administrator

Powrót do Inne problemy..