badania genetyczne

leki,zabiegi itp

badania genetyczne

Postprzez Agnieszka » 22 lip 2008, o 15:53

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie badań genetycznych jak to wygląda w Polsce?czy NFZ finansuje te badania??czy ktoś z Was je ma za soba? pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
Administrator

Postprzez Agnieszka » 19 mar 2009, o 11:47

Mamy duże problemy z badaniami genetycznymi. Najpierw się okazało, że zły wniosek, później że brak pieczątki a teraz otrzymaliśmy informację z NFZ, że w Cardiff koszty badania nie mogą zostać rozliczone na podstawie przepisów o koordynacji i szukają dalej placówki, która wykonuje badanie genetyczne na postawie formularza E 112. Czy ktoś ma też problem z badaniami genetycznym czy tylko my????
Agnieszka
Administrator

Postprzez Agnieszka » 15 kwi 2009, o 11:16

Juz po problemie. Wszystko ok. Krew leci do Cardiff ...
Agnieszka
Administrator

Postprzez Agnieszka » 31 sty 2010, o 21:33

Nadal czekamy na wyniki badań genet. strasznie długo to trwa!!!
Agnieszka
Administrator

Postprzez Agnieszka » 14 mar 2010, o 21:25

Mamy wyniki badań genetycznych , 11 miesięcy czekaliśmy na wynik...
Agnieszka
Administrator

Postprzez Kika » 18 mar 2010, o 07:41

Agnieszko i jak wyniki??
My nie mamy zrobionych badań genetycznych. Dostałam odpowiedz z Centrum Genetycznego, gdzie jesteśmy pod stałą kontrolą i napisali, że na chwilę obecną nie wykonują badań w tym kierunku, ale że to się zmieni i że mam czekać. Więc czekam, ale jak potrwa to długo, to pewnie zrobię tak jak większość z Was.
Pani genetyk mówiła mi, że zgłasza się coraz więcej chorych z tą chorobą i starają się aby móc je wykonać w Polsce.
Kika

Postprzez Agnieszka » 18 mar 2010, o 09:32

Witaj ;)
Dominik ma mutacje TSC 2. Ryzyko, że 2gie dziecko będzie chore to 2-3%...

Słyszałam, ale nie wiem czy to do końca prawda, że jeśli ktoś ma uszkodzony gen TSC1 to że to jest dziedziczone ,a jeśli ktoś ma TSC2 to że to jest mutacja spontaniczna? orientuje się ktoś jak jest z tymi genami???
Agnieszka
Administrator

Postprzez Kika » 18 mar 2010, o 12:23

Oj nie wiem, ale wydaje mi się że z TSC 1 też mieli mutację spontaniczną. Później poszperam gdzie to czytałam, czy tylko mi się wydaje.

Nic nie mogę znaleźć, więc może to i prawda. Niech się wypowie ktoś co lepiej się orientuje.

Ciekawe jak tam z nami... wybieram się po skierowanie na tomograf, może to rozwieje jakieś wątpliwości, tylko męża namówić coś nie mogę, ale trochę nad nim popracuję i pójdzie ;)
Kika

Postprzez Agnieszka » 18 mar 2010, o 22:36

Ja musiałam trochę przekonywać panią neurolog, aby wypisała skierowanie na rezonans. Mam nadzieję, że Wam lepiej pójdzie. Powiem Ci, że bardzo się bałam tego rezonansu czy coś znajdą czy nie, miałam takie myśli, że coś znajdą, a przecież nie jestem chora ani mąż....chyba jestem pesymistką ;)
Agnieszka
Administrator

Postprzez Kika » 18 mar 2010, o 22:44

Ja też się strasznie boję, że jestem chora.. no ale chyba lepiej wiedzieć... gorzej z mężem - WOLI NIE WIEDZIEĆ !! ach Ci faceci ;)

Myślę, ze nie będzie problemu ze skierowaniem, gdyż lekarz rodzinny mówił, że da skierowanie do neurologa i neurolog da skierowanie na tomograf.
A ja mam pismo z poradni genetycznej, iż wskazane jest wykonanie tomografu u rodziców. A jak nie to zrobię prywatnie, ale coś się nie mogę do tego zabrać i cały czas odwlekam ;)
Kika

Następna strona

Powrót do Jak leczymy sg?