turnus rehabilitacyjny

diagnostyka, rehabilitacja, terapia

turnus rehabilitacyjny

Postprzez Agnieszka » 12 lis 2008, o 21:05

Czy jeździcie na turnusy rehabilitacyjne? jeśli tak to jaki możecie polecić!!! Pozdrawiam
Agnieszka
Administrator

Postprzez beata » 19 lis 2008, o 17:54

Witaj Agnieszko. My w tym roku byliśmy z Fifim w "Panoramie Morskiej" w Jarosławcu - tam też nasz synek zaczął stawiać pierwsze kroczki. Ośrodek jest fajny, tylko mieliśmy początkowo trochę problemów z indywidualną rehabilitacją Małego. Potem było okey. Ten ośrodek jest w internecie; trzeba miejsce rezerwować odpowiednio wcześnie.Pozdrawiamy. P.S. Obejrzałam występ tego chłopca z autyzmem i ... dech mi zaparło. Trzeba wierzyć!
beata

Postprzez Agnieszka » 19 lis 2008, o 19:33

My się wybieramy do Zabajki na turnus 5 grudnia. Ciekawe jak będzie.
PS. Ten chłopczyk jest przeuroczy!!
Agnieszka
Administrator

Re: turnus rehabilitacyjny

Postprzez Kika » 1 lut 2011, o 00:23

Agnieszko i jak było na turnusie??
A ja mam pytanie, jak można załatwić taki turnus, znaczy się, czy wystarczy się zapisać i pojechać, czy może jakieś dokumenty od lekarza. Czy płacicie całość kosztów, czy może jest coś refundowane i jakie wymogi trzeba spełnić.

Mi lekarz rodzinny mówił, że mam się zastanowić nad sanatorium, to by nas zapisała. Ponoć płacić bym miała tylko za siebie, ale też nie całość, ale domyślam się że to zupełnie co innego niż turnus rehabilitacyjny.

Jak głupie pytania zadaję to sorki, ale ja taka nie douczona w tym temacie - pierwszy raz mam chore dziecko ;)
Kika

Postprzez Agnieszka » 1 lut 2011, o 08:08

Kika napisał(a):Agnieszko i jak było na turnusie??

Byłam z Dominikiem w 2008 roku miał wtedy 2 latka. Jak dowiedziałam się , że Dominik jest chory to od razu chciałam wszystko załatwić. Po koniec maja dowiedziałam się, że mały jest chory, a w grudniu już byłam na turnusie. Dominik ruchowo był ok. Też nie wiedziałam jaki Ośrodek będzie najlepszy. O Zabajce tyle się słyszy dobrego więc się wybrałam z małym. Wiem jedno, że już nigdy nie pojadę na turnus rehabilitacyjny. Takie turnusy są dla dzieci co mają problemy z narządem ruchu. Zajęć edukacyjnych tam było bardzo mało. Ale jeśli któreś dziecko ma problem z chodzeniem to Zabajka jak najbardziej i inne ośrodki.
Nie ma jak rehabilitacja na miejscu moim zdaniem. Doceniłam sobie to co mam u nas w mieście. Od 2008 roku chodzimy na wczesne wspomaganie rozwoju (zajęcia z pedagogiem 2 razy w tyg. po 1h, logopeda 2 razy w tyg. po 30 min, ćwiczenia ogólnorozwojowe tak samo) to wszystko w ramach NFZ. Dodatkowo jeszcze mamy zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym prowadzone są zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na podstawie : Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu :arrow: 1,5 h tygodniowo. To się należy każdemu choremu dziecku.
Agnieszka
Administrator

Postprzez Agnieszka » 1 lut 2011, o 08:21

Kika napisał(a):A ja mam pytanie, jak można załatwić taki turnus, znaczy się, czy wystarczy się zapisać i pojechać, czy może jakieś dokumenty od lekarza.

Turnus załatwiałam w PCPR. :arrow:
Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:
- wniosek lekarski kierujący na turnus,
- informacja lekarza o stanie zdrowia,
- orzeczenie o niepełnosprawności.

Kika napisał(a):Czy płacicie całość kosztów, czy może jest coś refundowane i jakie wymogi trzeba spełnić.

Wypisujesz ile kosztuje turnus, PCPR ma limity ja np miałam płacić za Zabajke 3800zł :arrow: PCPR dofinansował 1300 zł , ja musiałam zapłacić resztę.

Mi lekarz rodzinny mówił, że mam się zastanowić nad sanatorium, to by nas zapisała. Ponoć płacić bym miała tylko za siebie, ale też nie całość, ale domyślam się że to zupełnie co innego niż turnus rehabilitacyjny

Nie wiem jak jest z sanatorium. Może zadzwoń do waszego PCPRu?

Kika napisał(a):Jak głupie pytania zadaję to sorki, ale ja taka nie douczona w tym temacie - pierwszy raz mam chore dziecko ;)

Po to jest forum żeby pytać. Zawsze ktoś coś odpisze. :!:
Agnieszka
Administrator

Postprzez Kika » 1 lut 2011, o 20:09

Jak zwykle ślicznie dziękuję Agnieszko ;)
Kika

Postprzez Agnieszka » 1 lut 2011, o 21:28

:D
Agnieszka
Administrator

Powrót do Polecane placówki medyczne, lekarze...