badania DNA

diagnostyka, rehabilitacja, terapia

badania DNA

Postprzez Aneta » 22 lis 2005, o 12:13

Dla wszystkich, którzy nie mają badań DNA, pragnę powiedzieć, że jest możliwość ich finansowania przez NFZ. Badania mojego Jasia zostały już wysłane za granicę. Każdy indywidualnie może wystąpić o refundację wysyłki DNA bezpośrednio do ministerstwa. :P
Aneta

Postprzez gabi » 23 lis 2005, o 01:10

Anetko, napisz cos wiecej, proszę!. Do kogo należy pójść, kto wystepuje z takim wnioskiem?
gabi
Administrator

Postprzez Aneta » 29 lis 2005, o 14:49

Najlepiej udać się do lekarza opiekującego się chorym i poprosić o zdobycie i wypełnienie odpowiednich formularzy oraz o podpis lekarza z tytułem prof. (W innym wypadku można je sciągnąć ze strony www.mz.gov.pl.) Następnie po przetłumaczeniu jednej części przysięgle na angielski dokumenty należy wysłać do akceptacji krajowemu konsultantowi. Ten przekazuje je dalej do biura rozliczeń międzynarodowych gdzie przedstawiane są do akceptacji ministrowi. Z tego biura osoba zainteresowana i lekarz otrzymują pisemną informację o zgodzie na refundację badań za granicą Pozdrawiam i życzę powodzenia Aneta
Aneta

Postprzez Izabela » 5 gru 2005, o 00:58

:roll: Chcialam zapytac czy lekaz moze odmowic lub nie moc zdobyc takich dokumentow potrzebnych dow ykonania badan DNA?
Izabela

Postprzez Izabela » 5 gru 2005, o 00:59

:-) Poza tym nie znam angielskiego ...kto przetlumaczy ten druczek i gdzie sie on znajduje ?
Izabela

Postprzez Aneta » 5 lut 2006, o 12:02

Lekarz może oczywiście odmówić i nie pomóc, ale co to za lekarz? Służę oczywiście nr tel do poradni w CZD w Międzylesiu/k W-wy tam lekarki zajmujące się SG na pewno pomogą. Co do tłumaczenia to oczywiście trzeba to zrobić u tłumacza przysięgłego za pieniądze, ale jest tego niezbyt dużo. Pozdrawiam, Aneta.
Aneta

Postprzez Izabela » 5 lut 2006, o 17:33

Droga Anetko -grdzie dokladnie odbywaja sie te badania DNA za granica?
Bardzo prosze rowniez o telefony i nazwiska lekarzy zajmujacych sie tym(jezeli to mozliwe)Jak trzeba sie tlumaczyc i czy te badania DNA sa wykonywane tylko u naszych dzieci?
Izabela

Postprzez Izabela » 29 lis 2006, o 17:38

:? Szkoda ze wdalszym ciagu musze czekac na odpowiedz w sprawie tych badean .Czesem zagladam na forum ale odpowiedzi ciagle nie ma :-(
Izabela

Postprzez koncia » 14 paź 2008, o 20:45

Z tego co ja się orientowałam, to i tak musisz miec najpierw opinię lekarza z tytułem profesorskim lub doktorskim. On opiniuje i wysyła wniosek do konsultanta itd. Za tłumaczenie musisz zapłacić tłumaczowi.
Wniosek jest do pobrania na stronie Ministerstwa Zdrowia.
Jesli miałabyś problemy ze znalezieniem go, spróbuję pomóc i przesłac Ci link.
Lekarza misisz chyba znaleźć sama. Powinien Ci podpowiedzieć prowadzący neurolog.
koncia

Powrót do Polecane placówki medyczne, lekarze...