logopeda psycholog pedagog i inni

diagnostyka, rehabilitacja, terapia

logopeda psycholog pedagog i inni

Postprzez Grazyna » 6 sie 2005, o 18:32

Za rada Gabrysi postanowiłam napisa ć o naszych kwidzynskich doswiadczeniach . Mamy moim zdaniem doskonały osrodek terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Mam nadzieję , że Marynia mama Weronkii potwierdzi moją opinię. Są świetni terapeuci, którzy nam bardzo pomogli osiągnąć z Grzesiem to co jest teraz. Grześ nieźle mówi, potrafi przez pół godziny zajęć siedząc przy stoliku pracować z panią. Wiem ,że ośrodek przyjmuję dzieci z innych niż nasz regionów. O Magdzie Grycman - kierowniczce wiem ,że w Polsce północnej uczy innych specjalistów metod, które sobie wypracowali. Mnie i Grzesiowi pomogli go ucywilizować i zdyscyplinować, bo jak sobie przypomnę jaki był 3 lata temu to mi się włos jeży na głowie. Jeździmy z tym ośrodkiem co roku na turnus rehabilitacyjny. Oni wiedza jak postepować z dziećmi z różnymi zaburzeniami. Służę telefonem dla chętnych szczególnie z północy.
grazka
Grazyna

Postprzez gabi » 6 sie 2005, o 22:58

Mamuśki, napiszcie coś więcej jak pracują z Waszymi dziećmi w tym ośrodku :lol: Czy stosują konkretne terapie np opcji czy tez "zlepek" różnych a dostosowanych do potrzeb dziecka.
gabi
Administrator

Postprzez Grazyna » 7 sie 2005, o 09:05

odsyłam na stronę internetową ośrodka : http://aac.pl Nie jestem fachowcem, niech ośrodek sam o sobie opowiada. :-D
grazka
Grazyna

Postprzez Mama Weroniki » 12 sie 2005, o 22:28

Witam!
Dokładnie tak jak napisałaś Gabi -"zlepek" wielu różnych terapii ale za to składa sie z tego co dla dziecka najlepsze. Na pewno nie stosuje sie w ośrodku metody Opcji. :!:
Dwa tygodnie pracujemy z Weroniką wg programu opracwanego przez Panią M. Grycman i już widzimy postępy w nauce. Na początku córcia broniła się "rękoma i nogami" - :cry: :-x tak bardzo nie chciała ćwiczyć a teraz nie może się doczekać ćwiczeń. :lol:
Wizytę w ośrodku polecam szczególnie dzieciom nie mówiącym. Polecam także książkę "Wiem czego chcę" autorstwa Pani Aliny Smyczek dostępną w sklepie internetowym na stronie www.withoutwords.org
Nasza przygoda z AAC (alternatywne sposoby komunikowania się) rozpoczęła sie właśnie od tej książki. Niesamowita lektura. Pełna nadziei.
Pozdrawiam
Mama Weroniki

Postprzez gabi » 13 sie 2005, o 16:47

[b]Mamo Weroniki[/b]
napisz ,prosze kilka słow na czym polegają ćwiczenia i jaki mają cel. Oczywiście ogólnie, nie w charakterze instrukarzu :-) . Być może dla niektórych będą to pewne wskazówki do pracy z dziećmi.Jak wiemy, ośrodki są bardzo różne i kadra w nich pracująca nie zawsze należycie wykształcona :-(
gabi
Administrator

Postprzez Danuta MOroz » 16 sie 2005, o 06:15

Kochani, witam serdecznie, Mój Jakub idzie do pierwszej klasy, ale jestem bardzo wystraszona i pełna obaw. Niestety w małych miejscowościach nie ma klas integracyjnych, ani ośroków takich jak w Kwidzynie. Niepokoi mnie to np. iż Kuba nie potrafi się długo skupić jest męczliwy. Czyta, dodaje i odejmuje w zakresie 10, ale szybko go to męczy. Czy w książce o której pisze mama Weroniki są przykałady jak na dłużej skupić dziecko na wykonywanej pracy?
Danuta Moroz Mama Jakuba
Danuta MOroz

Postprzez Mama Weroniki » 21 sie 2005, o 23:01

Witam ! :lol:
Książka "Wiem czego chcę " pomaga kierować dzieckiem tak aby wydobyć z niego max możliwości, odkryć umiejętności ukryte , poznać osobowość dziecka. Autorzy piszą o AAC (alternatywne sposoby porozumiewania się) ale nie tylko. Temat koncentracji jest także poruszany. :!:
Polecam zajrzeć na stronę www.aac.pl
Mama Weroniki

Postprzez Izabela » 15 wrz 2005, o 09:21

Dzis przeczytalam o tej ksiazce i juz ja zamowilam -nie jest zbyt tania ale wszystko dla malej oczywiscie -dziekuje ...
Izabela

Postprzez Gabrysia Dombek » 10 paź 2005, o 14:39

Polecam gorąco dla ludzi mieszkających w okolicy Gorzowa wlkp. dr Jarosława Belona- bardzo kompetentny neurolog służący pomocą.
Mama 2 synków, młodszy Jerzyk jest chory, starająca się żyć normalnie mimo wielu trosk.
Gabrysia Dombek

Postprzez Gabrysia Dombek » 10 paź 2005, o 14:42

Jerzyk ma już 4,5 roku i mówi tylko kilka podstawowych wyrazów złożonych z takich samych sylab, bądź nazywa sobie rzeczy samogłoskami. Bardzo sie martwimy tym. Czy któreś z dzieci było w podobnej sytuacji? i co dalej z tym?
Mama 2 synków, młodszy Jerzyk jest chory, starająca się żyć normalnie mimo wielu trosk.
Gabrysia Dombek

Następna strona

Powrót do Polecane placówki medyczne, lekarze...